Tabaka Hayvan Yatakları

İnek Yatakları Ülkemizde son yıllarda çiftçilerimizin yoğun talep gösterdikleri bir ürünümüz de Kauçuk Tabaka Hayvan Yatakları yada Rulo Hayvan Yatakları. Dünya hayvancılık piyasasına Almanya menşeili olarak giren hayvan yatakları kabul edilen Avrupa standartlarında 110 x 190 cm ebatlarında ve 16 ile 22 mm. arasında tabaka olarak kullanılmakta ancak ülkemizde son yıllarda zemin döşeme olarak kullanılan 10 mm kalınlığında Rulo ürünler de hayvan yatağı olarak tercih edilmektedir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken hayvan yatağın da ham madde seçimidir. İster tabaka olsun ister se Rulo, yatak kesinlikle kauçuk oranı yüksek ham madde kullanılarak imal edilmeli, hayvan tırnaklarının basılacağı alan kesinlikle tırnak yapısına uygun desenlere sahip olmalıdır. Tabaka inek yatakları ile rulo hayvan yataklarının arasında ki en bariz fark, kalınlığıdır. Tabaka hayvan yatakları ortalama 20 mm kalınlığa sahipken rulo hayvan yataklarında bu oran 10 mm seviyesindedir. Bu nokta da yatağın tabaka olarak seçilmesi özellikle hayvanlarını soğuktan korumak isteyen çiftçilerimiz için ilk tercih sebebidir. Çünkü yatak kalınlaştıkça hayvanın soğuk ile teması kesilir. Tabaka hayvan yataklarının bir diğer artısı da alt tarafında bulunan nohut büyüklüğünde desenlerin malzemeye esneklik kazandırmasıdır. Bu da hayvanların daha konforlu yatmasını sağlar. Yanlış bilinen bir gerçeği düzeltmek de fayda var. Hayvan yatakları kauçuk ham madde dışında bir ürün kullanılarak imal edildiğinde yatak kalınlığının hiç bir önemi yoktur çünkü, bu durumda yatak ne kadar kalın olursa olsun, hayvan tırnakları ile baskı yaptığı için çok çabuk deforme olacaktır. İnek Yatakları nasıl olmalı: 1- Ülkemizde tüm TKDK – KOP – DOKAP vb. desteklemeli projelerde de geçerli olmak üzere kabul edilebilir tek ürün Avrupa standartlarında 110 x 190 cm. ya da 110 x 180 cm. ebatlarında ve 16 – 22 mm. arası kalınlıkta olmalıdır. Üst tarafında hayvan tırnak yapısına uygun kriterlerde tasarlanmış 1-3 mm arası derinlikte desenleri bulunmalıdır. Alt tarafı ise hem yatağın esnekliğini sağlaması hem de olası idrar sızmalarında tahliyenin kolaylıkla yapılabilmesi için en az 5 mm yükseklikte ve aralıklı yerleştirilmiş desenlere sahip olmalıdır.

Tabaka Hayvan Yatağı

Tabaka Hayvan Yatağı Tanıtım Videosu

Ebatlar 110×190 cm.

Kalınlık.: 20 mm (2 cm)

Üst Taraf (Hayvan Yatma Alanı) Hayvan tırnaklarının içine rahatlıkla geçmesi ve kaymayı önlemesi için tasarlanmış özel kaymaz desen kullanılmıştır.

Alt Taraf: Nohut desenine sahiptir. Bu desenlerin verdiği esneklik sayesinde hayvanlarınız daha rahat ve konforlu yatarlar.

E,Ticaret sitemizde tüm inek yatakları çeşitlerimizi fiyatları ile birlikte görebilirsiniz.

Web sitemiz: www.ahirekipmanlari.com

Aklınızda kalan tüm sorular için irtibat Tel: 0.332. 357 0 333 – KONYA 

Tüm ürün fiyatlarımız için

http://www.ahirekipmanlari.com

Başa dön

Pin It on Pinterest