Hayvan Yemlik Sistemleri

1- Büyükbaş Hayvan İnek Yemlik Kilitleri:

Özellikle süt hayvanlarında sıkça tercih edilen bir üründür. Yemlik kilitleri Hem hayvanın sağlıklı beslenmesini hem de gerek sağarken ve gerekse aşılama esnasında hayvanın zapt edilmesini kolaylaştırır. Hemen hemen Türkiye’nin her bölgesinde imal edilebilen Yemlik kilitlerinde dikkat edilmesi gereken noktalar şunlardır.

– Büyükbaş Yemlik Kilitleri çalışması esnasında kesinlikle hayvana zarar vermemelidir. Kilitleme sistemi sessiz çalışabilmesi için plastik olmalı, açılma sistemi hem alçak hem de yüksek hayvanların yani hem düvelerin hem de ineklerin rahatlıkla yem yiyebilmesi için çift yönlü olmalıdır. Yemlik kilitlerinde çift yönlü açılma aynı zamanda hayvanın yemlikte sıkışmasını da önler. 

– Yemlik Kilit Sistemlerinde kullanılan malzeme de çok önemlidir. Kesinlikle en az 2,5 mm kalınlıkta ve 48 mm çapında yatay taşıyıcı galvaniz borular ve en az 2,5 mm kalınlığın da ve 42 mm çapında hareketli borular kullanılmış olmalıdır.

– Yemlik Kiliidi kullanılan ahırlar da ki gübre asiti dikkate alınarak, yemlik kilidi malzemesi mümkünse Sıcak Daldırma Galvaniz tekniği ile küflenmeye karşı koruma altına alınmalıdır. Bu, hayvan sağlığı açısından çok önemlidir.

– İnek Yemlik Kilitleri hem bireysel kilitlemeli olmalı yani her hayvan kendisini kilitleyebilmeli ve hem de bakıcısı tarafından serbest bırakılabilmelidir. Yemlik kilitleri ayrıca merkezi bir yerden tek kontrol kolu ile de tüm hayvanları aynı anda serbest bırakma hakkını kullanıcısına sunmalıdır.

– Yemlik Kilitleri Montajı nasıl yapılır sorusuna verilebilecek en güzel cevap ise, kesinlikle profesyonel bir ekip tarafından kurulumu yapılmalıdır.

Büyükbaş Yemlik Kilitleri fiyatları hakkında bilgiye E-Ticaret Sitemizden yani www.ahirekipmanlari.com dan ulaşabilirsiniz.

– Koyun Keçi Yemlik Kilitleri: Tüm Küçükbaş hayvanları hem yemlemek ve hem de yemleme esnasında sağmak ya da aşılamak için kullanılır. İsteğe bağlı olarak yemlikli ya da yemliksiz olarak imal edilmektedir.

Küçükbaş Yemlik Kilitleri Fiyatları hakkında bilgiye E–Ticaret Sitemizden yani www.ahirekipmanlari.com dan ulaşabilirsiniz.

– Küçükbaş Hayvan Otlukları: Yonca, fiğ, balya vs tüm yeşil ekinleri hazneye koyarak hayvan yemlenmesini sağlar. 200 cm – 240 cm ve 300 cm. olmak üzere 3 farklı uzunlukta imal edilebilir. Minimum 18 maksimum 22 küçükbaş hayvan aynı anda beslenebilir.200 ve 240 cm olan modellerimiz de yükseklik ayar mekanizması da vardır.

Küçükbaş Hayvan Otlukları hakkında bilgiye E–Ticaret Sitemizden yani www.ahirekipmanlari.com dan ulaşabilirsiniz.

Büyükbaş Yemlik Kilitleri

Büyükbaş Yemlik Kilitleri

48×3 Yatay Taşıyıcı Borular
42×2,5 mm Dikey Taşıyıcı Borular
Çift Yönlü Sessiz çalışma
Bireysel ve Merkezi Kilitleme

Detaylar için tıklayınız


Küçükbaş Yemlik Kilitleri

Küçükbaş Yemlik Kilitleri

Koyun ve Keçilerin rahatlıkla yem yerken sağılması ve aşılanması için özel olarak tasarlanmıştır.

Detaylar için tıklayınız


Küçükbaş Hayvan Otlukları

Küçükbaş Hayvan Otlukları

200 – 240 ve 300 cm. uzunluklarında imal edilmektedir. Hayvan boyuna göre yükseklik ayarlama mekanizması vardır.

Detaylar için tıklayınız

Başa dön

Pin It on Pinterest